Zimní sportiáda

Letos probíhaly XXIV. (24.) zimní olympijské hry v Pekingu ( Čína ). V naší třídě - 2.A  jsme se o nich hodně bavili. Jména jako jsou Ester Ledecká i Martina Sáblíková jsou nám známá, také disciplíny, které na zimní olympiádě probíhaly. Před jarními prázdninami v pátek 18.2. jsme si zrealizovali tzv. zimní sportiádu. Nástup sportovců, bohužel zrovna jen 11, začal v tělocvičně. Tam proběhly upravené disciplíny: střelba na bránu florbalovou hokejkou a pěnovým míčkem, dále slalom na lyžích byl posun na papíru ala lyže /branky byly kužele/, jízda na bobech probíhala v týmu- rychlý běh, čtyři děti se musely držet a nerozpojit. Dle úspěšnosti děti získávaly a samy si zapisovaly body. Ve třídě jsme se věnovali dalším sportům, né aktivně, ale spíše pasivně. Zhlédli jsme záznam z krasobruslení, fandili jsme Ester Ledecké, kukli na curling. Ten jsme si i improvizovaně zahráli, stačil opět papír, PET vršek, trpělivost, dobrá trefa, ale také troška štěstí. Vybarvovali jsme oblíbené zimní sporty. Zahráli jsme si hru s figurkou a kostkou, taková jízda na lyžích, kdo první doběhne do cíle. / obdoba Člověče, nezlob se /. Za vše se získávaly body, ty se spočítaly a vítězové byly na světě. Na krásném 3. místě se umístila 3 děvčata: Leontina Neubaer, Šarlota Kuchtíková, Amálie Homolková, na 2. místě se umístila Eliška Daňová a na 1. místě byl Pavel Drtil. Medaile byly gumové bonbóny, také všichni dostali medaile za účast, snahu, chuť. Závěr jsme ukončili společnou fotkou a šampusem. Doufám, že se den dětem líbil, byť nás zrovna bylo málo. Nevadí, i tak jsme si to užili.

Za 2.A  Mgr. Jana Dzubáková