Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Rozvrh BAKALÁŘI Informace pro 1. ročník Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Školní zpravodaj Projekty Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Spaní ve školní družině Andersen II.

Ze soboty 14. 5. 2022 na neděli 15. 5. 2022  si děti třetího oddělení školní družiny užily spaní ve škole.

Ještě před spaním jsme se ve spolupráci s knihovnou Javorník zúčastnili druhé části noci s Andersenem. Když jsme byli na části první, bohužel nám nepřálo počasí, a tak děti přišly o venkovní plán. Naše paní knihovnice Věra Hradilová nám tedy poslala náhradní termín akce a my toho využily, pokračoval Andersen II. 

Na Andersenovi se děti opravdu nenudily, pracovaly ve skupinkách a musely nad úkoly velmi přemýšlet. Od knihovny jsme se s dětmi vydaly na evangelickou faru, kde nám bylo umožněno si jí prohlédnout i s odborným výkladem a musím říct, že ani já jsem netušila, co se ve velkém barevném domě ukrývá. Na farní zahradě  děti luštily šifru, ve které se dočetly o mapě, kterou musel najít. Podle mapy jsme se vydaly směrem ke slunečním hodinám v zámeckém parku. Aby se tam děti dostaly, čekalo je několik úkolů (kimovka, tajemné kameny plné otázek, štafetová aktivní hra atd.). Všechny úkoly se jednotlivým skupinám bodovaly, ale vítěz byl každý ????. Po splnění úkolů, jsme se všichni vrátili zpět na faru, kde jsme si společně opekli špekáčky a Marshmallowny.

S dětmi ze školní družiny jsem se potom vydala směr sportovní hala, kde jsme společně pokračovali v aktivitách. Aby si po náročné stezce děti oddechly, tak ve skupinkách vypracovaly zpětnou vazbu na to, co zažily. Napsaly a namalovaly pravdu vydařené práce. U čeho jsme se ale nejvíce pobavily, byla hra Activity Knockout, kterou jsme hrály do půlnoci, poté jsme se vydaly jako Popelky do spacáků a za vyprávění vymyšlené strašidelné pohádky postupně usnuly.

Moc bych chtěla poděkovat Věrušce Hradilové, která si na nás vždy vzpomene s aktivitami v Javornické knihovně a také studentce Natálce Vaňkové, která u nás v družině vykonávala třítýdenní praxi a my jí dodali motivaci k úspěšnému dokončení studia.                           

                                                                                                                                                                                                                Vychovatelka Vendula Zajíčková