Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Rozvrh BAKALÁŘI Informace pro 1. ročník Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Školní zpravodaj Projekty Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Školní družina-květen

Na začátku měsíce nám do školní družiny přišla zahrát bývalá žačka naší školy Sandra, která studuje KONZERVATOŘ. Hrála na klavír a ukulele skladby, které sama složila, ale i písně a melodie na přání. Sandra nám vedle svého úžasného hraní ještě předvedla, jak krásně zpívá. Děkujeme ji za příjemný zážitek, který nás pohladil po duši.

Děti samozřejmě vyráběly krásná přání ke Dni matek. Dále proběhl turnaj ve stolním fotbálku, kdy všichni hráli s velkým nasazením a úsilím.

Paní ředitelka kulturního domu Ing. Hecsková nám umožnila netradiční exkurzi do divadla. Děti si prošly zákulisí a dostaly se do míst, kam se běžně nepodívají. Prohlédly si také stálou výstavu kamenů a minerálů.

Paní učitelka Mgr. Rychlá nám přišla povykládat o svém kroužku „Lukostřelba“. Přinesla ukázat luky, šípy a všechny pomůcky správného lukostřelce. V pátek jsme se šli podívat na výcvik lukostřelby, každý dostal možnost vyzkoušet si střelbu lukem na terč. Beseda i střelba dopadla na výbornou, některé děti okamžitě projevily zájem se do kroužku v příštím školním roce přihlásit.

Navštívili jsme školní jídelnu, kde paní kuchařky děti provedly kuchyní, aby jim ukázaly prostředí, ve kterém nám každý den připravují oběd. Měly pro děti nachystané ochutnávky a ukázky koření, ovoce a zeleniny. Vstupenkou do kuchyně bylo oblíbené jídlo namalované na papírovém talíři. Děti paní kuchařky obdarovaly plakáty s citáty o jídle.

Ve středu 29. 5. proběhla v družině akce „Zdobení triček pomocí strouhaného vosku“, který se zažehloval. Byli pozvání i rodiče, kteří v hojném počtu přišli své ratolesti podpořit, této spolupráce si vážíme. Výtvory se dětem i rodičům povedly, druhý den měla většina dětí trička ve škole, což nám udělalo velkou radost

Poslední pátek měsíce spaly v družině děti z prvního oddělení. Po večeři se vydaly do zámeckého parku hledat poklad. Následovalo malování zážitků z procházky, zpívání, sázení semínek do hlíny a soutěže v tělocvičně. I po tak náročném programu měly děti stále energie na rozdávání, usnuly až po 23. hodině, kdy jim paní vychovatelky přečetly pohádky. Děkujeme všem maminkám, za dobroty, které upekly na snídani. Celou akci jsme si všichni velmi užili, máme krásné zážitky.

Bc. Iveta Paděrová