Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Rozvrh BAKALÁŘI Informace pro 1. ročník Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Školní zpravodaj Projekty Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Deváťáci na školním výletě v Praze

Deváťáci na školním výletě v Praze

Ve středu 25. 5. jsme se sešli na vlakovém nádraží v Javorníku a zahájili cestu na třídenní výlet do Prahy, cestování nebylo snadné, čekala nás nejen spousta přestupů, ale také výluka kombinovaná autobusovou dopravou. Zvládli jsme to.

Praha nás přivítala slunečným počasím, před naplánovaným programem jsme se nejdříve ubytovali, a to pár minut od hlavního nádraží v netradičním hotelu  MeetMe23, který využívá moderní technologie. V hotelu nás přivítal virtuální vrátný, všude jsme se potkávali s modrou postavou, Blue Man visel na zdi a z auta, jezdil ve výtahu, seděl na knihovně. Žáky nejvíce zaujal hrací stůl ve společenské místnosti, virtuální let nad Prahou a 3D tiskárna.

Na první naplánovanou návštěvu v hlavním městě jsme se vydali do bývalé továrny v pražských Holešovicích, přebudovanou na multifunkční prostor  - unikátní galerii DOX. Žáci zde absolvovali dle vlastního výběru vzdělávací program Bourání stereotypů, zhlédli s průvodkyní výstavu světoznámého čínského umělce a aktivisty Badiucaa, podívali se do obří vzducholodě Gulliver a galerijního knihkupectví. Po inspirativním a náročném programu v galerii jsme strávili podvečer na Václavském náměstí, pražském kulturním a obchodním centru.

Na druhý den na nás čekala pěší procházka historickými místy Prahy, a to od našeho hotelu přes Václavské náměstí na náměstí Miloše Formana, na nábřeží Edvarda Beneše, Pražský hrad, Kampu, Karlův most a Staroměstské náměstí. Nejvíce času jsme strávili prohlídkou Pražského hradu, kterou jsme si museli zasloužit vystáním dlouhé fronty na starých zámeckých schodech. Unavení z procházky jsme přivítali, že se můžeme pohodlně usadit v malém sále kina Světozor při sledování objednaného filmu zlínského režiséra T. Polenského Smečka. Ocenili jsme, že sál byl zamluvený pouze pro nás.  A díky filmu jsme také měli  o čem přemýšlet a diskutovat…

Poslední den v hlavním městě jsme se přepravili metrem do obchodního centra Arkády Pankrác, kde je na střeše umístěný Svět medúz – největší medúzárium v Evropě. Pozorovali jsme, obdivovali a byli ohromeni tisícem druhů, tvarů a velikostí medúz.  

Cesta vlakem z hlavního města zpět domů byla bezproblémová, bez výluky a zbytečného čekání. Těšili jsme se na sdílení zážitků z výletu, který byl jednou z pomyslných teček devítileté školní docházky.

                                                                                                                                                                                Mgr. Ivana Mikulenková, Ing. Magdalena Nemeškalová