Školní výlet 8.B

„Když ranní svěžest vystřídá polední únava, když se svaly na nohou třesou vyčerpáním, výstup se začne zdát nekonečným, a náhle nic nejde tak, jak bychom chtěli - v tu chvíli nesmíme začít váhat.“
I s takovými pocity jsme potkali během výšlapu na Biskupskou kupu. Žáci 8.B třídy po několika letech znovu navštívili Zlaté Hory. Tentokrát si poměřili svoje síly a kondici se strmým výšlapem k nejstarší rozhledně na Jesenicku. Výstup byl symbolickou přípravou na nastávající školní rok, který bude spojen s přípravou na přijímací zkoušky. Někteří zvládli výšlap s lehkostí, jiní potřebovali pomoc kamaráda, druzí potřebovali povzbudit a některým se honili v hlavě myšlenky: „To nedám“, „Je to nekonečné“. Důležité je, že každý si zvolil svoje vlastní tempo a došel do CÍLE.  Jako odměna na nás čekal krásný výhled, zmrzlina a pocit, že jsme ten nedosažitelný kopec zvládli. I když k večeru se nám počasí trošku pokazilo, nenechali jsme si tím zkazit dobrou náladu. Společně jsme si opekli klobásky a zahráli hry, během kterých jsme se zasmáli do zásoby. Přeji si, ať nezapomeneme na společný výšlap a ať neztratíme víru, že ten příští rok zvládneme. Na shledanou příští rok v Praze, chůze po kočičích hlavách je horší, než výstup na „Bišofku“.

třídní učitelka Miroslava Kocián Špaková