Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Rozvrh BAKALÁŘI Informace pro 1. ročník Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Školní zpravodaj Projekty Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Školní družina-září

 

V průběhu celého měsíce jsme chodili na multifunkční a dětské hřiště u školy nebo na procházky do zámeckého parku a jeho okolí. Využili jsme příznivého počasí, které naštěstí trvalo skoro celý měsíc.

Protože minulý školní rok nepřál společným a celodružinovým akcím, tak jsme se domluvily s kolegyněmi, že dětem vynahradíme aspoň spaní ve školní družině, o které v červnu přišly. Bylo to super, děti byly nadšené, že měly možnost poznat prostředí školní družiny, ale i školu v netradiční době. Před spaním jsme si prošli zámecký park, kde děti hledaly poklad a hrály seznamovací hry. Večer se nesl ve znamení pohádek, které se nám líbí. Jedna z nich se dětem pustila na dobrou noc. Všechny paní vychovatelky jsme si myslely, že jsou děti utahané a budou spát jako miminka, ale jak jsme se mýlily. Děti nám dokázaly, že mají opravdu velkou výdrž. Jsme moc rády za tento společný zážitek a děkujeme hodným maminkám a babičkám za dobroty, které upekly na snídani.

Další společnou akcí byla „šipkovaná na Kravčák“. Šlo se dvěma směry, jeden kratší šli prvňáčci a starší děti šly kolem Dynama vrchní cestou. Děti plnily úkoly, povídaly si, cestou jsme zkoušeli orientaci. Všichni jsme se sešli u mohyly, kde nás opět čekalo hledání pokladu. Zahráli jsme si hry, posilnili se na zpáteční cestu a vyrazili zpět ke škole. Dětem se obě akce líbily a my doufáme, že během školního roku budou další.

Navštívili jsme také budovu bývalého soudu, kde nás nadchla výstava „Historie železnic na Jesenicku“. Dokonce jsme udělali vláček a zatančili si na písničku Jede, jede mašinka.

Sbíraly se přírodniny, které využijeme při výtvarných a pracovních činnostech.

Paní vychovatelka Žáčková rozjela znovu projekt z minulého školního roku „Zdravé vitamíny ze školní družiny“, který se bohužel nestihl celý realizovat. O celém projektu Vás bude informovat na webu školy.

Děkujeme p. asistentkám a p. uklízečkám s pomocí při těchto zážitkových akcích.

 

Za kolektiv vychovatelek

Bc. Iveta Paděrová