Školní družina-září

V průběhu celého měsíce jsme chodili na multifunkční a dětské hřiště u školy nebo na procházky do zámeckého parku a jeho okolí. Využili jsme příznivého počasí, které naštěstí trvalo skoro celý měsíc.

Protože minulý školní rok nepřál společným a celodružinovým akcím, tak jsme se domluvily s kolegyněmi, že dětem vynahradíme aspoň spaní ve školní družině, o které v červnu přišly. Bylo to super, děti byly nadšené, že měly možnost poznat prostředí školní družiny, ale i školu v netradiční době. Před spaním jsme si prošli zámecký park, kde děti hledaly poklad a hrály seznamovací hry. Večer se nesl ve znamení pohádek, které se nám líbí. Jedna z nich se dětem pustila na dobrou noc. Všechny paní vychovatelky jsme si myslely, že jsou děti utahané a budou spát jako miminka, ale jak jsme se mýlily. Děti nám dokázaly, že mají opravdu velkou výdrž. Jsme moc rády za tento společný zážitek a děkujeme hodným maminkám a babičkám za dobroty, které upekly na snídani.

Další společnou akcí byla „šipkovaná na Kravčák“. Šlo se dvěma směry, jeden kratší šli prvňáčci a starší děti šly kolem Dynama vrchní cestou. Děti plnily úkoly, povídaly si, cestou jsme zkoušeli orientaci. Všichni jsme se sešli u mohyly, kde nás opět čekalo hledání pokladu. Zahráli jsme si hry, posilnili se na zpáteční cestu a vyrazili zpět ke škole. Dětem se obě akce líbily a my doufáme, že během školního roku budou další.

Navštívili jsme také budovu bývalého soudu, kde nás nadchla výstava „Historie železnic na Jesenicku“. Dokonce jsme udělali vláček a zatančili si na písničku Jede, jede mašinka.

Sbíraly se přírodniny, které využijeme při výtvarných a pracovních činnostech.

Paní vychovatelka Žáčková rozjela znovu projekt z minulého školního roku „Zdravé vitamíny ze školní družiny“, který se bohužel nestihl celý realizovat. O celém projektu Vás bude informovat na webu školy.

Děkujeme p. asistentkám a p. uklízečkám s pomocí při těchto zážitkových akcích.

Za kolektiv vychovatelek

Bc. Iveta Paděrová