ŠKOLNÍ DRUŽINA – ÚNOR

Děti vyráběly valentýnská přáníčka s věnováním. Vystřihovaly také srdíčka různých velikostí, které potom slepovaly a zdobily. Hotová srdíčka navlékly na provázek a ten omotaly kolem zábradlí u schodů. Vznikla krásná dekorace, která dělala všem radost.

Bývalá žákyně naší školy Sandra, přijala pozvání, aby nám přišla do družiny zahrát na klavír a zazpívat.  Studuje konzervatoř, a jelikož měla jarní prázdniny, tak nám mohla vyhovět. Vytvořila úžasnou atmosféru, při které děti ani nedutaly. Moc jí děkujeme za její ochotu.

Masopust jsme si všichni náležitě užili. Společně jsme navštívili ředitelnu a hlavní sborovnu školy. Předali jsme vyrobené masopustní koruny panu řediteli, zástupci a paní ekonomce. Při zpáteční cestě jsme udělali krátkou návštěvu v Domově pro seniory.

Navázali jsme na loňský turnaj ve stolním fotbálku. Hráli kluci i děvčata, první tři ze všech oddělení bojovali mezi sebou o absolutního vítěze. Nešlo o to zvítězit, ale zahrát si a zasoutěžit. Rozdaly se medaile, diplomy a nějaká dobrota.

V průběhu roku nám děti do družiny nosí ukázat své poklady a sbírky oblíbených předmětů. V únoru Vojta přinesl své kamínky, o kterých se zápalem vykládal. Ondra pro změnu donesl krabičku plnou figurek panáčků. Děti si vše prohlédnou, hodnotí, komunikují a učí se naslouchat druhému.

Bc. Iveta Paděrová