Školní družina -projekt- 3.část

Náš třetí podzimní projektový den „ Zdravé vitamíny ze školní družiny“ proběhl ve čtvrtek 21.10.

Projekt jsme zahájili soutěží  „ poznej, co držíš“ a určovali podle vzhledu a vůně lístky bylinek, které máme již nasušené.

Do sklenic jsme třídili a ukládali nasušené bylinky – mátu, šalvěj, jahodník, ostružiník a malinovník. Sklenice jsme pečlivě uzavřeli šroubovacími víčky.

Poslepu proběhla ochutnávka vzorků čerstvého a sušeného ovoce. Nejvíce nám chutnala sušená švestka a hruška.

Nachystali jsme si žluté pastelky a kreslili velké tvary ovoce za doprovodu říkanky „ Vezmi žlutou tužku…“. Barevnými pastelkami jsme domalovali pod ovoce talíř a naslouchali pohádkám „ Pod starou hrušní“ a „ Hruška“. Z vydařených obrázků vznikla milá výstavka.

Ve třech skupinkách jsme si zasoutěžili ve skládání a určování rozstříhaných obrázků bylin a ovoce.

Na závěr projektového dne jsme s chutí dojedli „ ukázky“ čerstvého a sušeného ovoce. Moc nás  zaujala prohlídka sušičky ovoce, na které již příště budeme sušit nakrájená jablíčka a hrušky. Už se moc těšíme.

Ivana Žáčková