Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Domácí příprava Aktuality Škola školní družina O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Projekty Školní zpravodaj Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Rozvrh hodin Rozvrh hodin 2019/2020 Suplování Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Školní družina – duben

V tomto měsíci jsme měli úžasnou besedu Policie ČR, kdy k nám do družiny přijela paní Š. Samuelová s tiskovou mluvčí policie ČR, paní T. Neubauerovou. Dětem ukázaly, jak se snímají otisky, každý dostal možnost si to sám vyzkoušet. Děti byly v obrovském údivu z váhy neprůstřelné vesty, má totiž několik kilogramů. Dýchaly také jako řidiči při silniční kontrole. Nakonec následovala ukázka policejní baterky, teleskopického obušku a policejních pout. Beseda to byla velmi zajímavá, děti měly dostatečný prostor k otázkám.

Vyráběli jsme společně velikonoční zajíčky z vlny, děti kreslily velikonoční vajíčka a kraslice. Z obkreslených, vystřižených dlaní se vytvořil pestrobarevný kohout a žlutá kuřátka, která zdobila chodbu a pavlač.

Navštívili jsme meteorologickou stanici v Javorníku, pan M. Zajonc pro nás připravil zajímavé povídání, ukázky o počasí a jeho měření.

Na konci měsíce proběhlo spaní starších dětí ve školní družině, spojené s čarodějnickou procházkou na zámek. Po návratu se vařil zázračný, kouzelný lektvar, baštilo se, povídalo, proběhla diskotéka a soutěže. Paní vychovatelky přečetly pohádky o čarodějnicích a čekaly téměř do půl druhé, než děti usnuly. Všichni do jednoho jsme si to užili, děkujeme všem rodičům, kteří přinesli napečené dobroty.

Bc. Iveta Paděrová