Školní družina – duben

V tomto měsíci jsme měli úžasnou besedu Policie ČR, kdy k nám do družiny přijela paní Š. Samuelová s tiskovou mluvčí policie ČR, paní T. Neubauerovou. Dětem ukázaly, jak se snímají otisky, každý dostal možnost si to sám vyzkoušet. Děti byly v obrovském údivu z váhy neprůstřelné vesty, má totiž několik kilogramů. Dýchaly také jako řidiči při silniční kontrole. Nakonec následovala ukázka policejní baterky, teleskopického obušku a policejních pout. Beseda to byla velmi zajímavá, děti měly dostatečný prostor k otázkám.

Vyráběli jsme společně velikonoční zajíčky z vlny, děti kreslily velikonoční vajíčka a kraslice. Z obkreslených, vystřižených dlaní se vytvořil pestrobarevný kohout a žlutá kuřátka, která zdobila chodbu a pavlač.

Navštívili jsme meteorologickou stanici v Javorníku, pan M. Zajonc pro nás připravil zajímavé povídání, ukázky o počasí a jeho měření.

Na konci měsíce proběhlo spaní starších dětí ve školní družině, spojené s čarodějnickou procházkou na zámek. Po návratu se vařil zázračný, kouzelný lektvar, baštilo se, povídalo, proběhla diskotéka a soutěže. Paní vychovatelky přečetly pohádky o čarodějnicích a čekaly téměř do půl druhé, než děti usnuly. Všichni do jednoho jsme si to užili, děkujeme všem rodičům, kteří přinesli napečené dobroty.

Bc. Iveta Paděrová