Školní družina - červen

Hned v úvodu se musím vrátit do měsíce května, kde jsem se nezmínila o návštěvě pohybově - tanečního kroužku, který vede paní učitelka Mgr. M. Ringová. Líbila se nám ukázka hry – Pohybové pexeso, kterou nás potom paní učitelka naučila.

Své hudební nadání nám předvedly děti, navštěvující ZUŠ v Javorníku. Na flétnu a klavír zahrály skladby M. Račáková, M. Líbalová, Z. Kačorová a V. Jurišová.

Velké nadšení u dětí vzbudilo klíčení semínek dýně, zasazených večer před spaním ve školní družině. Semínka poctivě zalévala paní vychovatelka a děti jim každý den zpívaly písničku „Vstávej semínko holala….“ bude z tebe, ne fiala, ale dýně. Své rostlinky si již odnesly domů, necháme se překvapit, co z nich dětem vyroste.

Všechna tři oddělení navštívila bazén, který byl rezervovaný jen pro nás. Děti plavaly, skákaly, soutěžily a hrály vodní pólo. Moc děkujeme J. Jurišové za vstřícnost, příští školní rok si tuto akci určitě rádi zopakujeme.

Domov pro seniory v Javorníku pořádal, tak jako každý rok Den otevřených dveří. Atmosféra byla příjemná a počasí nám přálo. Nadchlo nás vystoupení dětí z mateřské školky a taneční vystoupení děvčat z naší základní školy  kroužku Freedance, který vede paní P. Pavelková.

Po roce jsme opět zavítali do zahradnictví. Děti zde poznávaly různé rostliny, kytky a zeleninu. Dostaly domů k zasazení pěknou kytičku, ze které měly maminky jistě velkou radost.

Velice se nám líbila výstava v MěKS – Zvířata a jejich mláďata. I když se děti těšily na zmrzlinu, tak se zaujetím pozorovaly a zkoumaly vystavené exponáty.

ZA KOLEKTIV ŠKOLNÍ DRUŽINY VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY

Bc. Iveta Paděrová