Škola a knihovna

Naše škola již několik let spolupracuje s Knihovnou Rudolfa Zubera v Javorníku. Děti knihovnu navštěvují zpravidla jednou za měsíc v době vyučování po předchozí domluvě s paní knihovnicí Věrou Hradilovou. Ta škole nabízí kolektivní akce zdarma.  Pedagog vybírá ze seznamu nabídky pro jednotlivé ročníky nebo se domluví na tématu, které je zrovna aktuální. Nabídka je velice zajímavá a pestrá. Paní knihovnice poutavě seznamuje děti s dětskou literaturou - jejími autory a ilustrátory, a tím je vhodně motivuje ke čtenářství.

V prvním ročníku školní docházky jsou děti pasovány na Čtenáře a tím vstupují do světa knih. Některým to zůstane na celý život, jiní mají možnost knihovnu navštívit alespoň prostřednictvím školy.

Kromě pravidelných besed  knihovna škole nabízí také jiné zajímavé akce, například setkání s ilustrátory a spisovateli. Poslední, velice zajímavou akcí, byl Workshop s ilustrátorkou Kateřinou Preisovou, autorkou ilustrací publikací vydaných pod názvem Pohádky a pověsti z Rychlebských hor. Ta děti seznámila s tím, jak vznikají ilustrace, a děti si na ilustrátory i zahrály.

Paní Věře Hradilové děkujeme za ochotu a čas, který nám věnuje, a těšíme se na další spolupráci.

redakční rada ZŠ Javorník