Recitační přehlídka 1.stupně

Po dvou letech se na naší škole 15. února 2022 konala opět recitační přehlídka 1. stupně a k naší radosti v hojném počtu, celkem vystoupilo 43 dětí. Žáci se poctivě připravovali letos poprvé pod odborným dohledem paní asistentky Bohdanky Jehličkové samozřejmě třídních učitelů. Využili jsme prostorů kulturního domu a to nového sálu nad knihovnou. Byla to přehlídka, přesto děti z 2.- 5 tříd bojovaly o postup do okresního kola v Jeseníku, pod názvem Dětská scéna. Prvňáčci si jen vyzkoušeli, jaké to je předstoupit před velkým publikem, přednést zpaměti svou básničku. Zvládli to na jedničku. A jak to dopadlo? Aby vše úspěšně bylo vyhodnoceno, musela přehlídka mít porotu, ta se skládala: p. knihovnice V. Hradilová, p.uč. M. Lyková, p. uč. M. Vašíčková, p.uč. M.Rychlá, p. uč. J. Dzubáková, p. asistentka B.Jehličková. S dohledem a fotografováním nám pomohla p. asistentka A. Franková.

Za 1. kategorii / 2.-3. třídy/ nás v Jeseníku bude reprezentovat: Jakub Janák 2.B, Karolína Anna Křenková 3.A, Václav Losman 3.B

Za 2. kategorii / 4.-5. třídy/ to budou tyto děti: Matěj Baláž 4.B, Terezie Soušková 5.B, Natálie Blatová 5.B

Gratuluji postupujícím, všem dětem děkuji za vzornou přípravu. Žáci byli odměněni diplomem a sladkostí, dodatečně i ti, kteří náhle onemocněli nebo se dostali do karantény. Odměny poskytla ZŠ Javorník.

Dětská scéna se bude konat 9.března v Jeseníku, na vše dohlédne a s přípravou ještě pomůže p. as. B. Jehličková. Žákům budeme držet pěsti, mohou postoupit do kraje.

Poděkování patří porotě, paní Hradilové, která v době čekaní na vyhodnocení poskytla knihovnu jako odpočinkovou zónu a také paní ředitelce Hesckové za poskytnutí kulturních prostorů.

Zapsala Mgr. Jana Dzubáková