Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Rozvrh BAKALÁŘI Informace pro 1. ročník Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Školní zpravodaj Projekty Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Projektový den 7. tříd

 

Projektový den 7. tříd – Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích

V pátek 13. května se žáci sedmých tříd rozhodli pokusit štěstí a i přes pověry se vydat na delší cestu za poznáním. O půl šesté ráno vyrazily obě třídy oblíbeným autobusem pana Jireše směr Ostrava. V doprovodu učitelek K. Šťastné, S. Rydlové, A. Novákové a L. Kaucké měly děti jedinečnou příležitost strávit celý den v areálu Dolních Vítkovic – ve Velkém světě techniky. A jak naučná exkurze probíhala? 

Rozdělili jsme se podle tříd na dvě poloviny. Jedna se nejprve odebrala do místnosti, kde probíhal výukový program na téma „Magnetická levitace“. Pokud si však myslíte, že se jednalo o nudnou přednášku z oblasti fyziky, tak byste se velmi mýlili. Kromě informací, kterými nás lektor přiměřeně zásoboval, si žáci prakticky zkoušeli práci s magnety, vyrobili si papírovou loďku s funkčním kompasem, bádali po přítomnosti magnetů v tajemných krabicích a nakonec se všem podařil pokus s levitující tužkou ve vzduchu, která byla nadnášena magnetickými silami. 

Druhá třída si mezitím mohla užít samostatnou prohlídku interaktivních expozic, které nás zavedly do světa fyziky, přírodopisu, zeměpisu a mnohého dalšího. A opět to nebyla žádná nuda – než si žáci všechno vyzkoušeli, byli mnozí pěkně červení a zpocení. Následně si třídy program vystřídaly a plni zážitků jsme se vydali opět na cestu domů. Jelikož nás trochu trápil hlad, zastavili jsme se v opavském Glóbusu, což byla pro některé atrakce sama o sobě. 

Věříme, že si žáci výlet užili, dozvěděli se spoustu nových a zajímavých informací a možná se někteří i více nadchli pro přírodní vědy. 

 

za pedagogický kolektiv 

Mgr. Saskia Rydlová