Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Rozvrh BAKALÁŘI Informace pro 1. ročník Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Školní zpravodaj Projekty Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Prima třída

Která třída je v Javorníku nejvíc „prima“?

V úterý 14. 6. 2022 proběhla v Základní škole Javorník po dvouleté covidové pauze tradiční akce pro žáky, učitele a přátele školy, která nese název „Prima třída“. Hlavními pořadateli jsou členové Rady rodičů při ZŠ Javorník, ale s organizací a technickým zajištěním pomáhají i starší žáci, zaměstnanci školy a velké množství dobrovolníků z řad rodičů. Jedná se o soutěž všech tříd z 1. stupně, které mezi sebou zápolí v devíti zajímavých disciplínách. Letos se navíc mezi účastníky soutěže zařadila také jedna skupina dětí z Ukrajiny.

Jednotlivá stanoviště byla i tentokrát rozmístěna venku na travnatých plochách a pozemcích kolem celé školy, takže účastníci i fandové strávili několik hodin pohybem venku na čerstvém vzduchu. A protože už ze samotného názvu „Prima třída“ plyne, že jde o vzájemné zápolení kolektivů, je jasné, že velkou roli pro dobré umístění hraje výborná spolupráce v týmu. Na stanovištích jsme mohli pozorovat, jak třídy spolupracují např. v házené, míčovém koloběhu, napovídání či cestě s kruhy, ale velkou legraci si děti i diváci užili třeba u travních lyží. K předním příčkám svým dětem mohli pomoci také rodiče, kteří se mohli do některých disciplín rovněž zapojit. Bylo zajímavé pozorovat, jak náboj soutěže s sebou časem postupně strhává čím dál, tím více účastníků i diváků. 

Po více, než dvou hodinách poctivého soutěžení, čekalo na žáky občerstvení v podobě párků v rohlíku, pití a ovoce. Mezitím sčítací komise vyhodnotila výsledky a mohlo se přejít k slavnostnímu nástupu a vyhlášení vítězů. Sladké ceny si nakonec domů odnesly všechny týmy, ale první tři místa a nádherné dorty pouze tito: 1. místo – třída 5.B, 2. místo – třída 4.A , 3. místo – třída 2.B. Když v závěru celého dne začala na vnitřním nádvoří školy hrát hudba, rázem ze všech soutěžících opadla únava a prostor se proměnil v jednu velkou dětskou diskotéku. 

Nejvíce unaveni byli nakonec rodiče. A děti? Těm se domů skoro ani nechtělo, užívaly si společné odpoledne a bylo nakonec jedno, zda jsou první či poslední – hlavně, že si „Prima třídu“ mohli užít s kamarády. Velké poděkování patří organizátorům, sponzorům a především dětem a jejich rodičům, bez kterých by se tato tradiční oblíbená akce nemohla uskutečnit!