Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Rada rodičů Základní školy Javorník, z. s.

Vás srdečně zve na tradiční soutěžní odpoledne PRIMA TŘÍDA,

které ve spolupráci se ZŠ Javorník pořádá pro třídní kolektivy 1. stupně. 

Akce se koná za každého počasí v úterý dne 4. 6. 2024 od 15:30 hod.

Více informací naleznete v AKTUALITÁCH  nebo na FB stránkách školy.

 

zavřít
☰ Menu
Aktuality Info okno Škola O škole Ekoškola Online výuka Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Informace pro 1. ročník Školní parlament Školská rada Rada rodičů Projekty Školní zpravodaj Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa BAKALÁŘI Přihlášení Bakaláři - modul Platby Rozvrh Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Informace o zahájení stravování a nových cenách obědů pro školní rok 2023-2024 Fotogalerie 2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Tiskopisy GDPR Kontakt Schránka důvěry

Prima třída 2019

PRIMA TŘÍDA po jedenácté

Už po jedenácté bylo ve venkovním areálu základní školy hodně rušno. V úterý 11. 6. 2019 od 16.00 hod soutěžilo 9 tříd prvního stupně základní školy o titul PRIMA třída. Toto soutěžní odpoledne pro děti, rodiče a školu připravil spolek Rada rodičů Základní školy Javorník, z.s.

Soutěžního klání se zúčastnilo více jak 120 dětí, které přišli podpořit nejen rodiče, ale i sourozenci, tety, strejdové a babičky. Po krátkém úvodu a organizačních pokynech předsedy spolku, přivítání starostou města a ředitelem školy se soutěžící pustili do jednotlivých disciplín.  Přichystáno bylo opět devět soutěží, jako např. tradiční travní lyže, házená, napovídaná, osmisměrka, dřepování nebo překážková dráha. Za mocného povzbuzování se děti společně s rodiči snažili dosáhnout co nejlepších výsledků a všichni bojovali skutečně poctivě a s velkým nasazením. To velmi oceňuji, neboť počasí nám připravilo hodně horké odpoledne bez mráčku. Pro soutěžící bylo v průběhu odpoledne připraveno občerstvení a zajištěn pitný režim. Na začátku obdrželi také láhev s pitím a müsli tyčinku. Pro všechny byla nachystána krájená jablka, která určitě přišla vhod. Soutěžení probíhalo až do 18.30 hod. a po spočítání výsledků začalo vyhlašování ve stínu na dopravním hřišti. Všichni, co vydrželi až do konce se dozvěděli nejen celkové pořadí tříd, ale i nejlepší výsledky v jednotlivých disciplínách. Musím říci, že všechny třídy byly skvělé a děti se moc snažily, ale vyhrát může opravdu jen jeden. První místo a pohár PRIMA třída získala letos 5. A s kapitánkou Dagmar Petřekovou, jako druhá skončila 5. B a třetí pak 4. B. Spoustu odměn obdrželi nejen vítězové, ale i soutěžící z ostatních tříd. Všem moc gratuluji a dětem přeji pohodové a slunečné prázdniny.   

Děkuji všem rodičům a příbuzným, kteří přišli děti podpořit a pomohli jim v soutěžích získat lepší výsledky. Děkuji třídním učitelkám, které se ujaly kapitánské role a svůj tým motivovaly až do konce. Poděkování patří také paní doktorce Porvisové, která po celou dobu soutěžení zajišťovala zdravotní dozor a také ostatním zaměstnancům školy, kteří pomáhali s přípravou a hlavně s úklidem. A co je potřeba ocenit je fakt, že s financováním celé akce již řadu let pomáhá Olomoucký kraj a již třetím rokem akciová společnosti ÚSOVSKO FOOD a.s. z Klopiny dodává dětem zdarma müsli tyčinky FIT.

Závěrem bych chtěl vyslovit VELKÉ DÍKY, které patří všem aktivním členům rady rodičů, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit. Takže Vám všem děkuji a věřte, že si toho moc vážím.

Ing. Jakub Matuška, předseda spolku