Přespat o víkendu v muzeu? Dobrý nápad!

Většina dospělých v souvislosti se svými školními léty vzpomíná nejraději na své kamarády, na kantory a hlavně na společné zážitky. Učení tentokrát tedy není na prvním místě… Důležité je mimo jiné i poznat, kdo je náš opravdový kamarád, s kým rádi trávíme volný čas, že k dobré zábavě není někdy potřeba drahých zařízení ani výletů a možná je někdy fajn zažít i méně komfortní podmínky. Takové společné chvíle v kolektivu vrstevníků jsou pak nezapomenutelné. O jednu takovou se postarala třídní učitelka, když se s 8.A vydali všichni v pátek 17. února přespat do Muzea v Bílé Vodě. Zvláštní atmosféru budovy, která se věnuje historii řádových sester, ještě dokreslilo promítání komedie „Noc v muzeu“, v níž všechny exponáty v noci ožívají….Ale nebyly to exponáty, které se v noci po budově v Bílé Vodě pohybovaly – to se jen osmáci nemohli až do brzkých ranních hodin vypovídat. A jak vlastně strávili páteční večer a sobotní ráno v muzeu? Nejprve se všichni posilnili společnou večeří, u které si povídali o zážitcích z celého týdne. Pak následovalo veselé klání ve známé společenské hře Aktivity. Po krátké pauze a přípravě posezení se všichni uvelebili ke sledování již zmíněného filmu. V pokročilých nočních hodinách se pak někteří natáhli na zem ke spánku ve spacáku, jiní ještě rozložili šachy a o půlnoci proběhla dokonce i vybíjená pěnovým míčem – sytém „všichni proti všem“. Osmáci postupně odpadali ke spánku a zanedlouho po posledním usnuvším zazvonil paní učitelce budík… Ráno to v muzeu vypadalo, jako by skutečně ožily nějaké zombie či mumie, ale dobrá snídaně z vlastních zdrojů a budíček paní učitelky z paralelní třídy (která přišla převlečená v masce čerta) většinu účastníků výletu probrala. Bylo to náročné, ale fajn. A protože hodně žáků těsně před akcí onemocnělo, bude zřejmě muset následovat „Noc v muzeu II“.

třídní učitelka Saskia Jahodová