Mladší žáci druzí v krajském kole

Díky vítezství v prosincovém okresním kole ve florbale si mladší žáci vybojovali právo startovat v kole krajském. To se konalo 17. ledna opět v hale v Jeseníku a kluci si nevedli vůbec špatně.

V prvním zápase se utkali s vítězem okresu Olomouc – Lutínem. V zápase měli jednoznačnou převahu, ale zahazovali i nemožné. Stav tak byl minutu před koncem stále 1:1. Pak ale přišla gólová smršť v podobě tří rychlých branek  a naše vítězství 3:2.

Druhé utkání proti Jeseníku (náhradník za okres Prostějov) přineslo bojovný florbal. Soupeř si po celý zápas udržoval mírnou převahu, ale obrana pracovala spolehlivě. My jsme využili zaváhání soupeře a proměnili samostatný nájezd. Utkání tak skončilo 1:0.

Třetí utkání svedlo dohromady dva neporažené celky. Bylo tak jasné, že vítěz bere vše – tedy i postup do republikového semifinále. V utkání se projevilo, že škola v Mohelnici úzce spolupracuje s tamním florbalovým oddílem a kvalita tak byla jednoznačně na straně soupeře. Výsledek 1:10 byl ovlivněn i velkým prostřídáním v našem týmu.

V posledním utkání proti Přerovu jsme hráli o druhé místo. V prvním poločase se na nás konečně usmálo i střelecké štěstí a rychle jsme šli do vedení 2:0. Soupeř nás pak přitlačil na naší polovinu, ale vynikajícím výkonem nás podržel gólman.

Konečné druhé místo za suverénní Mohelnicí je výborným výsledkem a klukům nezbývá než poděkovat za vynikající reprezentaci naší školy.

Reprezentovali: Kumarcis Dan, Bulguris Andreas, Nagy Martin, Daňa Max, Blata Adam, Sumec Jiří, Holomek Matyáš, Ruč Samuel, Zelenka Filip, Papavasiliu Petr, Krohmert Hubert, Červeňák Lukáš, Juri Jurić