Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády 2022

V okresním kole, které opět probíhalo v on-line verzi prostřednictvím IS MUNI (informační systém Masarykovy univerzity), jsme měli zastoupení v každé kategorii. Soutěžící plnili úkoly ve třech oblastech. Práce s atlasem, geografické znalosti bez atlasu a na geografickém projektu.

Našim žákům se dařilo následovně. V kategorii A (6. ročník) soutěžila děvčata Ema Schreiberová a Kateřina Michalíková. Ani jedna se sice na stupně vítězů neprobojovala, nicméně zkušenosti z účasti jistě zúročí v následujících letech. V kategorii B (7. ročník) obhájil postup z loňského roku Andreas Bulguris, který skončil v těsném závěsu (0,5b) za vítězem, na skvělém 2. místě. V této kategorii soutěžili také bratři Papavasiliu, Petr a Vasil. V kategorii C (8. – 9. ročník) jsme měli také své zastoupení. V nabité konkurenci se s náročnými úkoly prali Lucka Klapuchová, Jakub Ryšánek a Julia Luchian. K naší velké radosti se do krajského kola probojovala posledně jmenovaná dvojce. Jakub Ryšánek obsadil druhé místo, za vítězkou Julčou Luchian!  Všem našim soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů na krajském kole.

Za kabinet zeměpisu Ondřej Zykmund