Matematický Klokan

V pátek 18.3. se konala matematická soutěž Matematický Klokan. Zapojil se do ní celý 1.stupeň / prvňáčci ještě nesoutěží/ 6. ročníky. Tato soutěž probíhá celorepublikově. Žáci dostanou zadané úkoly, na které mají cca 60minut. Čtou úkoly, řeší a mají možnost zakroužkovat jednu správnou odpověď / vždy je nabídnuto pět odpovědí/. Jsou to úkoly logického rázu, žáci si tak mohou ověřit, jak jim to pálí. Nutností je však také umět dobře číst s porozuměním. Občas se stane, že si ale žák super tipne a získá body zcela náhodně. Žáci z 2. a 3. tříd pracují na stejných úkolech, jejich kategorie se nazývá- Cvrček a mají celkem 18 úkolů. Žáci z 4. a 5 tříd již pracují na 24 úkolech a jejich kategorie se nazývá Klokánek, 6. třídy- kategorie Benjamín. Všechny děti na počátku získají 18/24 bodů -zadarmo, k těm se připočítávají body dle obtížnosti: úkoly za 3 body, za 4 body, za 5 bodů. Pokud úkol špatně vyřeší odečítá se za něj 1bod, pokud vůbec úkol nevyřeší, počítá se 0 bodů. Paní učitelky mají za úkol vše zkontrolovat, spočítat a následně vyhodnotit. Shodli jsem se, že děti úkoly bavily a určitě se podobnými úkoly budou zabývat i v dalších hodinách matematiky. Zdrojem podobných úkolů jsou sborníky zpředešlých roků na adrese: https://matematickyklokan.net, kdo má zájem, zvládne si vyhledat, vytisknout a řešit a řešit a řešit.

A jak to dopadlo na naší škole?

Úspěšní řešitelé z každé třídy:

2.A - P. Drtil, D. Surovík, E. Daňová, I. Indrová

2.B- J. Kovačík, J. Janák, N. Danielová

3.A- K.A. Křenková, F. Šretr, E. Dzubáková, A. Zourková

3.B- T. Kiriazopulu, V. Losman, H. P. Nguyen

4.A- T. Konečná, M. Baláž, M. Nagyová, J. Samuel, A. Hrabáčková, V. Vidner

5.A- M. Líbalová, V. Hájková, D. Luchian

5.B- J. Širůčka, J. Jurič, T. Iacob

6.A,B- E. Haflantová, S. Rajmová, E. Schreiberová

Všem žákům blahopřeji a přeji, aby je matematika bavila a byli v ní úspěšní, stejně jako v Klokanovi.

Zapsala Jana Dzubáková, velký fanda matematiky