Lyžařský výcvik – 2. stupeň – den třetí

Ani nevíme, jak to děláme, ale počasí je naprosto ukázkové: ráno slunce zalije modrou oblohu a schová se až vpodvečer, kdy my zacházíme do chaty také. Ale to bychom přeskakovali. Nejprve pěkně od začátku. Hned ráno za námi po snídani přijela delegace z velína ZŠ Javorník, která s námi strávila příjemné dopoledne. Dnešní den se od předchozích lišil tím, že místo odpoledního lyžování byla zařazena společná vycházka. Po letech zkušeností z lyžařských výcviků se osvědčilo přibližně v polovině zvolnit, aby se žáci stihli regenerovat a nedocházelo tak např. z únavy ke zbytečným zraněním. Cílem společné procházky se stala kaple Nejsvětější trojice. Po příchodu se zde odehrály dvě taktické bitvy sněhovými koulemi či stavění atypických sněhuláků. Pořádně nadýchaní čerstvého vzduchu jsme se už těšili do chaty, kde jsme si pochutnali na špagetách. Poté jsme se po krátkém odpočinku opět vrhli do bujarého veselí v podobě dvou her: Evoluce a Balónkovaná. Kdo nebyl znavený ani pak, mohl si ještě protáhnout tělo na připravených značkách na zemi nebo si s kamarády prostě jen tak něco zahrát – dnes stolním hrám kralovaly karty v mnoha podobách.

za tým pedagogů a instruktorů Saskia Rydlová