Lyžařský výcvik – 2. stupeň – den první

V čas Č, hodinu H vyrážíme autobusem od naší školy směrem Malá Morava. Během cesty, která trvá přibližně hodinu a půl, přibíráme ve Vápenné další lyžaře z tamní školy. Pěkným prostorným autobusem se však vezeme jen do vesnice Malá Morava, zbylých 6 kilometrů vzhůru do kopce už musíme po svých. Nevadí – alespoň je prostor pro KPČ (neboli „kulturně – poznávací činnost“ jak by řekl pan učitel Igor Dubovan). Po pěkné procházce se před námi uprostřed lesů vyloupne toužebně vyhlížená Severomoravská chata. Je to tu bezva: čisté, pěkně vybavené pokoje, milá obsluha, chutné jídlo a především hned pod domem lyžařská sjezdovka jen pro nás. Po ubytování, občerstvení a rozdělení do skupin už vyrážíme ven. Někdo se dnes zatím jen placatil kolem chaty a zkoušel své první metry na lyžích či snowboardu; jiní už směle vykrajovali obloučky ze svahu dolů. Všichni to zvládli. A zítra budou určitě ještě lepší než dnes. Na závěr dne do nás kynuté knedlíky s borůvkami zahučely jako „partyzáni do krytu“, v jídelně jsme absolvovali naši první společnou společenskou hru „Seznamka se záchodovým papírem“ a večerka už byla za dveřmi. Některým ještě energie zbývalo dost, tak probíhaly různé schovávačky, honičky nebo nestárnoucí hit v podobě hry „flaška“. Jiní naopak nepohrdli teplou sprchou a  měkkou postelí. Těšíme se na zítřek! ????

za tým pedagogů a instruktorů Saskia Rydlová