Lesní pedagogika - exkurze 2. A a 2. B

Exkurze 2. A, 2.B - Lesní pedagogika v Černé Vodě

Dne 20. 5. jsme se společně vydali na cestu za poznáním do Černé Vody. Čekal nás den plný zábavných i poučných aktivit o lese, lesních zvířatech, rostlinách, stromech i sebe sama. Les jsme se učili vnímat pomocí smyslů.

Jeden ze smyslů jsme uplatnili hned při první aktivitě, kdy jsme hmatem poznávali předměty z lesa schované v kouzelném pytlíčku. Podruhé jsme si hmat vyzkoušeli chůzí bosou nohou po lesním porostu. Zrak jsme uplatnili při aktivitě, kdy si děti ověřily, že příroda své tvory chrání ochranným zbarvením.  Sluch jsme zapojili intenzivněji při naslouchání zvuků lesa se zavázanýma očima.

Tělesnou zdatnost jsme si ověřili při šplhání pomocí lana vzhůru do skal a vycházkou náročným lesním terénem na místo, kde nás očekával lesník - těžař, který si pro nás připravil ukázku kácení stromu a jeho následné zpracování.

Po náročném dopoledni jsme si dopřáli oběd v podobě opečených špekáčků, který nám všem moc chutnal.

Domů jsme se vraceli plni zážitků. O některé z nich se žáci mohli ihned podělit napsáním pohledu svým blízkým.

Třídní učitelky Pavla Matušková a Lenka Klíčová.