INFORMACE O ELEKTRONICKÉ ŽÁKOVSKÉ KNÍŽCE

Vážení rodiče,

dovolte, abychom Vám tímto sdělením připomněli, že naše škola plně přechází od 1. 1. 2022 na nový informační systém elektronické žákovské knížky (EŽK). Jak jsme Vás již informovali, z pohledu bezpečí a jistot není potřeba mít žádné obavy. Elektronická žákovská knížka slouží, stejně jako ta papírová, k informování o prospěchu a chování žáka, k přenášení důležitých informací nebo také k řádnému omlouvání absence žáka ve vyučování.

Kromě možnosti pracovat s digitálními nástroji kdykoliv a odkudkoliv tak získáváte i daleko komplexnější přehled o dění ve škole. Uvedenou EŽK budou od 1. 1. 2022 využívat všechny třídy a žáci základní školy. Dílčí výjimku jsme se pak ještě rozhodli udělit naším prvňáčkům. První třídy, až do 3. čtvrtletí letošního školního roku, budou využívat k hodnocení prospěchu a chování žáka a omlouvání absence papírovou žákovskou knížku. Poté také tyto třídy přejdou do režimu EŽK.

Připomínáme, že veškeré informace k EŽK naleznete na našich webových stránkách: https://www.zsjavornik.cz/bakalari.htm.

Další informace předáme Vám rodičům po novém roce. Zároveň budou papírové žákovské knížky odevzdány třídním učitelům.

V případě, že by si kdokoliv nevěděl rady (např. s instalací aplikace do mob. telefonu a následným používáním), má možnost prostřednictvím emailu: vylicil.petr@zsjavornik.cz požádat o konzultaci přímo v prostorách školy a to ve dnech 4. a 11. ledna 2022 od 16:00 – 18:00.

Věříme, že i přes možné těžkosti v začátcích, bude pro nás i pro Vás tento krok opravdu tím krokem vpřed, jehož výhody budeme záhy jistě oceňovat.

Důležité informace spojené s přechodem na EŽK:

Děkujeme za spolupráci                                                                                                                         vedení školy