Exkurze do Terezína
Někteří žáci naší školy se ve dnech 17. – 19. 6. 2026 zúčastnili vzdělávacího programu v Terezíně.
První den jsme vystoupali na horu Říp, kde jsme nahlédli do románské rotundy sv. Jiří. Večer jsme navštívili královské město Litoměřice a prošli se jeho historickým centrem.
Druhý den byl věnován samotnému Terezínu. Absolvovali jsme odborný výklad a přednášku o tom, k čemu Terezín sloužil a jaký odkaz nám toto místo zanechává.
Poslední den nás po snídani čekalo velmi silné setkání s pamětníkem. Měli jsme možnost klást otázky a dozvědět se mnoho zajímavých i hluboce lidských příběhů.
Celý program byl pro nás přínosný, poučný a zároveň velmi zajímavý.
M. Kocián Špaková













