Družina - únor

Program ve školní družině v měsíci únoru byl nabitý.

Hned v prvním týdnu nás navštívili kamarádi z mateřských školek Polská a Míru. Ukázali jsme jim jednotlivá oddělení, vybavení naší družiny a pohráli si se spoustou hraček a stavebnic. Samozřejmě nás moc potěšilo, že se jim u nás líbí a že se do školy těší. Děti na rozloučenou dostaly sladkou odměnu a odnesly si i malý dáreček.

Děti ze školní družiny se zúčastnily Tříkrálové výtvarné soutěže na téma „Palác tří králů“. Velkým úspěchem je 3. místo Sebastiána Zelenky (1. odd.) a čestné uznání Emílie Horáčkové (2. odd.). Ještě jednou moc gratulujeme.

Měsíc únor byl ve znamení Masopustu!!!  S přípravou jsme měli plné ruce práce. Začali jsme výrobou masopustních čtyřlístků pro štěstí na obdarování kolemjdoucích a všech, které jsme navštívili.

Děti si vyrobily masky pro sebe i pro vedení školy. Ve školní kuchyňce jsme nasmažili Boží milosti a vyrazili v Masopustním průvodu s muzikou a zpěvem do ulic. Ve školní jídelně jsme obdarovali paní kuchařky, navštívili paní starostku a zaměstnance městského úřadu, v Domově pro seniory jsme babičkám a dědečkům zazpívali pod okny a v neposlední řadě jsme pasovali pana zástupce a pana ředitele na naše krále Masopustu. Po návratu do oddělení zábava neskončila!!! Tancovalo se a zpívalo, dokud se děti nerozutekly domů.

Po Masopustním veselí nás čekal „Den otevřených dveří“ naší školy. Rodiče s budoucími prvňáčky navštívili také školní družinu, kde na ně čekalo občerstvení v podobě Kinder řezů. Při čekání na rodiče si děti mohly zkrátit čas vymalováním omalovánek, pohrát si s hračkami nebo třeba vyzkoušet šití. Zpestřením bylo i zpívání při doprovodu kytary paní učitelky Vašíčkové.

14. února slaví svátek Valentýn a my jsme spolu s ním oslavili svátek všech zamilovaných. Není to typický český svátek, ale stal se oblíbený. V družině jsme si přečetli příběh O svatém Valentýnovi, dozvěděli jsme se, kdo to byl a jak tento svátek vznikl. Děti si vyráběly přáníčka a obdarovaly toho, koho mají rády.

Ani v měsíci únoru nechyběla spolupráce školní družiny a Domova pro seniory. Děti strávily krásné odpoledne ve společnosti dědečků a babiček vyráběním velikonočních svíček, k práci si i zazpívaly. Při odchodu měly děti možnost pozdravit našeho kamaráda králíka Josífka a kačenky, co běhaly kolem. Návštěvu jsme si užili a již teď se těšíme na další setkání.

Během jarních měsíců budou náměstí našeho města zdobit Velikonoční stromy. Paní starostka oslovila vedení školy, abychom s žáky vytvořili ozdoby, které by se na ně pověsily a město se tak rozzářilo krásnými barvami. S nadšením jsme se pustili do práce i ve školní družině výrobou barevných ptáčků a květin, které s radostí na strom zavěsíme.

Za kolektiv vychovatelek Martina Rajmová