Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Vítejte na webových stránkách Základní školy Javorník.

Informace o akcích či dění z výuky naleznete v AKTUALITÁCH

  nebo na FB stránkách školy.

 

zavřít
☰ Menu
Aktuality Info okno Škola O škole Ekoškola Online výuka Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Informace pro 1. ročník Školní parlament Školská rada Rada rodičů Projekty Školní zpravodaj Školní časopis Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa BAKALÁŘI Přihlášení Bakaláři - modul Platby Rozvrh Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Informace o zahájení stravování a nových cenách obědů pro školní rok 2023-2024 Fotogalerie 2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Tiskopisy GDPR Kontakt Schránka důvěry

Družina - únor

V zimním měsíci únoru jsme vymalovali spoustu omalovánek a nakreslili mnoho obrázků se zimní tématikou. Vytvořili jsme zimní krajinu, vyprávěli si o zimních sportech a také je namalovali. Vystřihovali jsme a vyzdobili zimními vzory rukavice z papíru.

Vyprávěli jsme si o Svatém Valentýnu. Vyrobili jsme valentýnská přáníčka, duhová srdíčka, zápichy se srdíčky a valentýnské obrázky.

Nejvíce jsme se těšili na masopustní veselí spojené s maškarním bálem. Ve školní kuchyňce jsme smažili malé koblížky. Vyrobili jsme krásné masopustní masky a škrabošky. Některé děti si přinesly pohádkové oblečení. 15.2. jsme se nastrojeni vypravili do masopustního průvodu. V čele průvodu šel koník. Nejdříve jsme zamířili do hlavní budovy naší školy, kde jsme předali vedení školy koblížky a masopustní masky. Navštívili jsme také Městský úřad, kde nás přivítala paní starostka Mgr. Irena Karešová. Náš průvod se prošel městem a poslední návštěvu jsme uskutečnili v Domově pro seniory. Zde jsme také předali naše výrobky pro radost. V družině pak masopustní veselí pokračovalo s hudbou a tancem.

V měsíci únoru se konal ve škole Den otevřených dveří. Ve ŠD jsme přivítali mnoho rodičů s malými předškoláčky. Pro děti jsme nachystali omalovánky a také si mohly dozdobit valentýnské zápichy.

Zasoutěžili jsme si ve skládání pohádkových puzzlů. Děti projevily velkou trpělivost a všechny drobné dílky se jim podařilo sestavit. Vznikly tak krásné pohádkové puzzlové obrázky.

Poslední akcí tohoto měsíce byla beseda na téma „Co mě baví, co mám rád“. Děti se důkladně připravovaly na to, co předvedou. A tak se recitovalo, zpívalo, tancovalo s hudbou, malovalo, hrálo na hudební nástroj nebo četlo z oblíbené dětské knížky. Dětem se vše podařilo a na závěr všechny čekala malá sladká odměna.

Za kolektiv vychovatelek

       Ivana Žáčková