DOPRAVNÍ VÝCHOVA 4. A

Každoročně se žáci 4. třídy v rámci dopravní výchovy připravují na získání průkazu mladého cyklisty. Jinak tomu nebylo ani letos.  Dne 9.5. se žáci 4. třídy zúčastnili dopravní výchovy v Jeseníku. Nutné podotknout, že všemu předcházela zodpovědná příprava ve škole a doma.

V nové učebně na ZŠ Boženy Němcové si žáci zopakovali dopravní značky, křižovatky, shlédli video, jak se chovat na komunikaci a další informace důležité pro cyklisty. Následoval test znalostí. Poté pokračovala jízda zručnosti na dopravním hřišti. Pod vedením učitelky dopravní výchovy a policistů si dopravní hřiště děti nejdříve společně prošly a byly upozorněny na případná úskalí. Následovaly zkušební jízdy ve skupinkách. Zpočátku se dětem příliš nedařilo, některé z nich se poprvé setkaly se semaforem, kruhovým objezdem, se závorami na silnici či odbočovacími pruhy. Na vše dohlíželi učitelé dopravní výchovy a policisté, kteří dětem vysvětlovali, jak a kde mají zastavit, jak správně ukazovat rukou při odbočování apod.

Jízdy se zlepšovaly, děti jezdily s větší jistotou. Na závěr paní školitelka předala dětem s přáním bezpečné jízdy průkaz mladého cyklisty. Nyní už děti, které dovršily 10 let mohou jezdit na kole samostatně. Šťastnou cestu!

M. Rychnovská