Běžecká štafeta, okresní kolo – mladší žáci/žačky

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 se celkem 18 dětí naší školy zúčastnilo okresního kola běžeckých štafet mladších žáků. Závody proběhly v areálu ZŠ Česká Ves, děti byly rozděleny do dvou kategorií, mladší kategorie zahrnovala děti 1. – 3. tříd, ta starší pak děti 4. a 5. tříd. Jelikož naši páťáci ve stejný den odjeli na výlet, ve starší kategorii nás reprezentovali pouze čtvrťáci. Věkový rozdíl byl trochu znát, nicméně popasovali jsme se s tím statečně. Běželi jsme celkem čtyřikrát. Nejprve byla na programu štafeta 8x 100 metrů mladších žáků, poté následovala stejná trať žáků starších. Závody na 8x 200 metrů pak běžely štafety smíšené, starší i mladší žáci vytvořili dvě smíšená družstva a každé z nich běželo jeden závod. Závodila vždy vzájemně družstva dvou škol, dvojice určoval los. Časy všech štafet se pak sčítaly a škola s nejlepším celkovým časem se stala vítězem a postoupila do krajského kola. Naši žáci se umístili na pátém místě ze šesti škol. Vyhrát se nám podařilo hned první závod, tedy štafetu mladší kategorie, v dalších závodech jsme pak vždy malinko zaostali za soupeřem. Celkové jsme určitě zanechali dobrý dojem, čtvrťáci závod pojali jako přípravu na příští rok, kdy budou soupeřit se stejnou věkovou kategorií, mladší žáci pak ukázali při své štafetě parádní jízdu, kterou si zjevně užili.

Tak sportu zdar a za rok na shledanou.

Zapsal Miroslav Juhaňák