Barevný podzim – spolupráce tříd 1. B a 8. B

Uplynuly tři měsíce od začátku školního roku a z vykulených prvňáčků se stali ti správní školáci. Nachystali jsme tedy další setkání, tentokrát s názvem „Barevný podzim“. V plánu byla delší vycházka do přírody s hrami a pouštěním draků.

Osmáci si své mladší kamarády vyzvedli v pondělí 25. 11. 2019 před budovou kláštera a společně jsme se vydali na kopec Kravčák. Počasí vyšlo jak na objednávku, bylo nezvykle teplo a krásně slunečno. Jen jednu chybu to mělo – vůbec nefoukal vítr, takže naši dva draci se marně pokoušeli o cestu do oblak. Jednomu z nich se to nakonec přece jen trošku podařilo a nadšení prvňáků neznalo mezí, když ho mohli trošku prohnat po louce a on jim stále unikal a vznášel se kousíček nad nimi. Cestou na kopec jsme si povídali o podzimu, o přírodě, která se chystá k zimnímu spánku.  Ze spadaných listů navlečených na provázku děti ve dvojicích vyrobily „podzimní lampiony“, které ve finále pověsily na lípu u bazénu. Všem se líbila hra na „zmrazovače“, pobavili se u „zobání ptáčků“ (burizony zobané dětmi bez pomoci rukou z papírových tácků). Všechny dvojice zvládly krásné lampionky, starší moc hezky pomáhali mladším. Osmáci akci hodnotili jako skvělou, rádi by se podobně scházeli častěji a prvňáčci už se také těší na další setkání – to bude již brzy v předvánoční době, kdy se chystáme si společně zazpívat koledy a užít si těšení na Ježíška.

M. Lyková, M. Vašíčková za 8. B a 1. B