7.A na Dni jablek

Reagovala jsem na výzvu naší kolegyně Ilonky Uhlířové (nyní na mateřské dovolené), která nám nabídla účast na Dni jablek ve Vlčicích - můžeme prý něco upéct, vyrobit a zkusit si to tam prodat. Seznámila jsem s akcí děti ze své třídy a byla jsem ráda, že se našlo pár kreativních a aktivních duší, které se rozhodly se zúčastnit. A ti, kteří neměli zájem ani čas, alespoň přispěli ke společnému dílu a přinesli ořechy, jablka, složili se na tvarohy apod. V pátek 20. 10. jsme se po vyučování sešli ve školní kuchyňce, kde jsme se pustili do pečení. Konkrétně nás bylo sice jen 5 (Bětka, Maruška, Terka, Peťa a třídní učitelka), ale aspoň nám to rychle ubíhalo a každý měl svůj konkrétní úkol. Když jablečný den - tak musíme upéct něco s jablky, to dá rozum! Rozhodli jsme se pro jablečné muffiny s čokoládou a ořechy a pro vrstvený drobenkový koláč s tvarohem a jablky. Tu vůni bych každému přála cítit, tu směsici vanilky, skořice, pečených jablíček a ořechů. Následující den jsme vyrazili do Vlčic prodávat svoje výtvory. A nestačili jsme se divit. Buchty mizely z plechu jedna radost, prodaly se všechny. Muffinů pár zůstalo, dostaly je za odměnu šikovné pekařky jako výslužku. A zájem byl i o dekorace s podzimními plody, které si děvčata sama doma přichystala. Celkově to bylo moc povedené odpoledne, vyzkoušeli jsme si něco zajímavého a nového. Dokonce jsme vydělali značnou částku. Co s ní podnikneme, o tom rozhodneme společně na třídnické hodině. Moc chválím všechny, kteří přiložili jakkoli ruku k dílu a děkuji jim: všem pekařům, dodavatelům surovin a asistentce Marušce Kačorové, která byla nepostradatelnou podporou. Tak zase za rok?

M. Lyková