Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Domácí příprava Aktuality Škola školní družina O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Projekty Školní zpravodaj Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Rozvrh hodin Rozvrh hodin 2020/2021 Suplování Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

Projekt Talnet

Projekt Talnet

V rámci letního „odpočinku“ se skupina žáků naší školy soustředila na badatelskou činnost. Jedná se o projekt Vlastivědného muzea v Jeseníku, který vytvořil platformu pro nadanou mládež se zájmem o přírodní, humanitní i technické vědy. TALNET připravuje akci T-Expedice, kdy se na jedno místo, na jeden týden, sejdou nadějní badatelé ze základních škol, aby se pokusili „vyřešit“ určitý problém.

Žáci naší školy byli zapojeni do sekce fyzikální a biologické. Žáci s fyzikální skupiny například na poli odpalovali vodní rakety a zjišťovali, jak velký hydrostatický tlak by byl potřeba k tomu, aby raketa doletěla až na Měsíc. Skupina žáků v biologické sekci zkoumala invazivní rostliny podél potoků na Jesenicku. Výsledkem jejich bádání byl unikátní nález vzácného a kriticky ohroženého jednokvítku velekvětého.

Vrcholem letního bádání byla prezentace výsledků jednotlivých skupin v Centru společenských aktivit v Jeseníku, kde přišlo mnoho zajímavých hostů.

V rámci letních badatelských aktivit se do projektu zapojili:

Děkujeme všem žákům za účast na tomto významném projektu, velmi si toho vážíme!

                                                                                                                                                    Ondřej Zykmund, ZŘŠ