„Google Classroom“ (= UČEBNA)

Vážení rodiče a žáci,

v rámci služeb platformy Google workspace se posunujeme zase o krok dále. Nyní jsou v aplikaci „Google Classroom“ (UČEBNA) zřízeny tzv. kurzy (= předměty), které představují další komunikační nástroj ve vztahu k distanční výuce. Úkolem žáků nyní bude se přihlásit/zapsat do jednotlivých kurzů (předmětů) v aplikaci „Google Classroom“ (UČEBNA). Přihlášení žáků do kurzů (předmětů) je nezbytnou podmínkou další práce.

On následujícího týdne (25. 1. 2021) se budeme snažit zařadit aplikaci „Google Classroom“ (UČEBNA) do naší platformy distanční výuky. V rámci této aplikace využijeme již známý komunikační nástroj, v podobě Meetu (videohodiny).

Kakždý žák dostane od konkrétního učitele do své školní e-mailové schránky pozvánku ke kurzu
(= předmětu) v rámci své UČEBNY (Classroom). Po zapsání se otevře okno daného kurzu, ve kterém uvidíte, mimo jiné, odkaz s ikonkou kamery, který odkazuje na přihlášení se do videohodiny daného kurzu (předmětu).

Celý tento proces jsme se snažili uskutečnit v předešlém týdnu, kdy byly dodatečně přiřazeny hodiny pro 8. a 9. ročník. 6. a 7. ročníky prošly touto výukou v rámci svých videohodin ICT.

V pondělí, kromě pozvánky do kurzu (předmětu), pošle daný učitel v mailu také odkaz na konkrétní videohodinu (Meet), určený k danému kurzu (předmětu). Tento odkaz bude sloužit jako „záchrana“ při možných problémech se zápisem, aby se bylo možno přihlásit na tuto videohodinu. V rámci hodin, především třídnických, budou postupy žákům opět vysvětleny.

Děkujeme za spolupráci.