Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
☰ Menu
Distanční výuka Návody na přihlášení ke školnímu účtu Aktuality Škola O škole Školní poradenské pracoviště Školní družina Organizace školního roku Zájmové útvary Školní parlament Školská rada Rada rodičů Projekty Školní zpravodaj Sportovní zázemí školy Formela cup Pracovní místa Kontakt Školní dokumenty ŠVP Školní řád Výroční zprávy Koncepce rozvoje školy Rozpočet Tiskopisy GDPR Rozvrh hodin Rozvrh hodin 2020/2021 Suplování Jídelna Provoz Jídelníček Řád školní jídelny Fotogalerie 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 PROJEKT 2013/2014 2012/2013 2011/2012 Historie školy Schránka důvěry

„Google Classroom“ (= UČEBNA)

„Google Classroom“ (= UČEBNA)

Vážení rodiče a žáci,

v rámci služeb platformy Google workspace se posunujeme zase o krok dále. Nyní jsou v aplikaci „Google Classroom“ (UČEBNA) zřízeny tzv. kurzy (= předměty), které představují další komunikační nástroj ve vztahu k distanční výuce. Úkolem žáků nyní bude se přihlásit/zapsat do jednotlivých kurzů (předmětů) v aplikaci „Google Classroom“ (UČEBNA). Přihlášení žáků do kurzů (předmětů) je nezbytnou podmínkou další práce.

On následujícího týdne (25. 1. 2021) se budeme snažit zařadit aplikaci „Google Classroom“ (UČEBNA) do naší platformy distanční výuky. V rámci této aplikace využijeme již známý komunikační nástroj, v podobě Meetu (videohodiny).

Kakždý žák dostane od konkrétního učitele do své školní e-mailové schránky pozvánku ke kurzu
(= předmětu) v rámci své UČEBNY (Classroom). Po zapsání se otevře okno daného kurzu, ve kterém uvidíte, mimo jiné, odkaz s ikonkou kamery, který odkazuje na přihlášení se do videohodiny daného kurzu (předmětu).

Celý tento proces jsme se snažili uskutečnit v předešlém týdnu, kdy byly dodatečně přiřazeny hodiny pro 8. a 9. ročník. 6. a 7. ročníky prošly touto výukou v rámci svých videohodin ICT.

V pondělí, kromě pozvánky do kurzu (předmětu), pošle daný učitel v mailu také odkaz na konkrétní videohodinu (Meet), určený k danému kurzu (předmětu). Tento odkaz bude sloužit jako „záchrana“ při možných problémech se zápisem, aby se bylo možno přihlásit na tuto videohodinu. V rámci hodin, především třídnických, budou postupy žákům opět vysvětleny.

   Děkujeme za spolupráci.