Květen

ŠD - I. oddělení:

V měsíci květnu jsme chodili na vycházky do přírody a poznávali květiny, stromy a keře.

Sportovali jsme na multifunkčním hřišti  a s oblibou si hráli na dětském hřišti.

Maminkám k svátku jsme vyrobili  a předali papírové kytičky. Našimi květinovými výtvory jsme vyzdobili pavlač.

Sestavili jsme domečky z papíru pro víly a skřítky.

Nejraději jsme si hráli se stavebicí Lego, zvířátky, panenkami a skákali ,,panáka".

Jsme moc rádi, že si opět společně můžeme hrát, vyprávět a tvořit.

I. Žáčková

II. oddělení:

Do poloviny měsíce května chodily děti do družiny ještě v rotacích, přesto jsme toho stihli společně mnoho vytvořit a zažít.

Děti vyráběly přání pro své maminky ke Dni matek. Stříhaly, lepily, zdobily, aby měly to nejkrásnější přání, které maminkám vykouzlí úsměv na tváři.

Chodili jsme na procházky do dolního a zámeckého parku, hráli hry na multifunkčním hřišti a dováděli na hřišti dětském.

Od 17. května je u nás v oddělení na praxi studentka SPŠ a SZŠ Veronika, která naší družinu jako dítě navštěvovala a ani potom, co nastoupila na střední školu na nás nezapomněla. Chodila k nám v době svého volna hrát na klavír. Společně jsme naplánovali spoustu akcí, které se nám podařilo zrealizovat.

Měsíc květen byl ve znamení kytek všech možných druhů, tvarů a barev. Nejdříve děti malovaly dle předlohy šeřík, potom lepily z nastříhaných papírků kytky dle vlastní fantazie. Při procházkách jsme hledali vhodné kamínky, na které jsme malovali obrázky kytek, ale i zvířátek, prostě toho, co se dětem i nám líbí. Vznikly krásné obrázky, které stačilo přestříkat bezbarvým lakem a odnést do parku, aby někomu udělaly radost. A víte, proč jsme takové kamínky vlastně tvořili??? Vyslyšeli jsme výzvu „Namaluj svůj kamínek“ proti rakovině. Doufáme, že všechny naše kamínky už našly své majitele, zlepšily jim náladu a projasnily den.

Bc. Iveta Paděrová

III. oddělení:

Měsíc květen jsme si s dětmi třetího oddělení družiny užili, byl plný slunce, radosti a dárků.

Děti si pro své maminky přichystaly veliké překvapení v podobě malinových muffinů, jahodových pralinek. Vše daly do papírových, ručně vyráběných krabiček. Ke každé krabičce bylo přidáno i přání.

Další akce, kterou jsme si zpříjemnili den, byly závody na dopravním hřišti na koloběžkách, kde nakonec všichni i s vítězem byli odměněni zmrzlinou.

Byli jsme požádáni zaměstnanci Jesenické nemocnice o obrázky na téma léto, láska, zdraví. Děti se do toho pustily s velkou chutí a výsledek stál za to. Teď už prostory nemocnice zdobí naše krásné obrázky.

Vendula Zajíčková