Škola na konci světa, přesto v souladu s přírodou

Realizované aktivity

01 - Nákup vybavení učeben přírodovědných a technických předmětů

• interaktivní dataprojektor (10 kusů),
  • interaktivní tabule, napájecí zdroj (1 kus)
  • ŽEM (žákovské elektronické moduly (10 kusů)
  • DZS (demonstrační závěsné sestavy (8 kusů)
  • rotační olejová vývěva (1 kus)
  • motorgenerátor a frekvenční generátor (1 kus)
  • víceúčelový digitální měřicí přístroj (1 kus)
  • molekuly1 a 2 a kompaktní molekulová stavebnice (1 kus)
  • svěráky (12 kusů)
  • počítač (3 kusy)
  • školní atlasy světa (50 kusů)
  • žákovské laboratorní stoly (10 kusů)
  • laboratorní mycí stůl (1 kus)
  • laboratorní katedra (1 kus)
  • učitelský psací stůl (1 kus)
  • počítačové stoly (2 kusy)
  • laboratorní skříně (4 kusy)
  • žákovské otočné židle (2 kusy)
  • zatemňovací technika (4 rolety, 4 motory, 2 ovladače),
  • učitelská židle (1 kus)
  • žákovské židle (30 kusů)

02 – Školení pedagogických pracovníků na „mezipředmětové vztahy a projektové vyučování“

Učitelé přírodovědných a technických předmětů absolvují akreditované školení na mezipředmětové vztahy a projektové vyučování. Zvýší se tak jejich odbornost a kompetence v dané oblasti, získají informační a pracovní materiály ze školení, včetně nabídky inspirativní literatury.

03 - Aplikace mezipředmětových vztahů do výuky přírodovědných a technických předmětů

Žákům ZŠ Javorník aktivita zajistí výuku přírodovědných a technických předmětů, inovovanou o aplikacimezipředmětových vztahů napříč všemi těmito předměty, s důrazem na propojení teoretických dovedností a praxe. K této výuce budou využity speciální vzdělávací materiály, vytvořené v rámci této aktivity. Pro každý vyučovací předmět bude žáky vytvořena ucelená sada materiálů (např. interaktivní prezentace či prezentace v power pointu), aplikujících mezipředmětové vztahy s ostatními přírodovědnými a technickými předměty a to v rámci všech ročníků školy, v nichž je daný předmět vyučován. V rámci této aktivity bude také doplněn Školní vzdělávací program o výuku přírodovědných a technických předmětů s využitím mezipředmětových vztahů.

04 – Realizace projektových dní s přírodovědnou tematickou

Ve spolupráci s partnerem projektu Lesy ČR s.p. se realizuje osm projektových dní s přírodovědnou tématikou. Projektové dny jsou zaměřeny na řešení praktických problémů v oblasti přírodních věd, s cílem rozvíjet klíčové kompetence žáků v této oblasti a snahou naučit žáky používání těchto dovedností ve výuce daných předmětů, ale i v osobním životě.

05 – Spolupráce se zaměstnavateli a institucemi v rámci technických a přírodovědných oborů činností

V rámci projektu se budou konat přednášky na technicky zaměřených středních školách a také exkurze ve firmách s technickým oborem činnosti (např. v závodě Siemens v Mohelnici nebo ve firmě Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, či v podniku Lesy ČR).