Aktuálně

Školní akademie aneb "Hledání ztraceného času"

Školní akademie aneb „Hledání ztraceného času“

Přípravu na školní akademii deváťáci letos opravdu nepodcenili. Navrhovali, plánovali, měnili, hledali, nacvičovali, zkoušeli, a to od září až do úplného červnového finále, kdy vše předvedli mladším spolužákům, učitelům, rodičům i prarodičům. Hledali „ztracený“ čas a vzpomínali na léta ve školních lavicích.

Jako zmatená kuřátka se vrací do první třídy, zazpívají si didaktické písničky z druhého ročníku, předvedou hodinu tělocviku ve třetí třídě s písní Tepláky, klukům ty teplákovky moc sluší. V šestce přichází noví spolužáci a není to jednoduché, nacvičená rvačka podle filmu Šakalí léta přítomné diváky překvapí, ale závěrečné usmíření znesvářených chlapců vše urovná. A je tu sedmička, karetní hry, karty stokrát jinak, někdy i o peníze. Kromě karet jdou sedmákům velmi dobře výmluvy, proto ani tančící mimozemšťané ve škole nepřekvapí. Vzpomínky na lyžák v osmé třídě jsou velmi pozitivní, ale po operaci v podobě stínového divadla si zraněná lyžařka už nezalyžuje, lékař ji připraví nejen o střeva. A jsme v deváté třídě, klidní a plní očekávání, nejdříve prožijeme koncert klavíru a zobcové flétny, nakonec závěrečnou píseň Tisíc let (A Thousand Years) zpívají všichni, zpívají v angličtině o kuráži, lásce a mají před sebou „tisíc“ let… Opona se zavírá, akademie končí.

Přejeme si, ať se všem absolventům letošní 9. A daří minimálně tak dobře, jak dobře zvládli akademii. A ať čas, který strávili na naší základní škole, pro ně není ztrátou, ale naopak obohacením.

 

Video

 

Mgr. Ivana Mikulenková 


Ivana Mikulenková