Aktuálně

Družina v prosinci

Školní družina – prosinec

Vánoční jarmark – naše výrobky se líbily a díky tomu jsme téměř všechny prodaly. Ty, které zbyly, máme schované na další jarmark. I příští rok vytvoříme nové, krásné věcičky, aby udělaly druhým radost.

Výtvarné a pracovní činnosti – malovala se spousta Mikulášů, andělů a čertů, které děti vystřihovaly a lepily na barevné papíry. Vznikly sněhové vločky různých tvarů, barevný řetěz, vánoční stromečky a krásná přáníčka. Děvčata z druhého a třetího oddělení vystřihla srdíčka z kartonu, která omotala vlnou. Paní vychovatelka Fendrychová jim pomáhala se zdobením. Také jsme vytvořili ve spolupráci s prvním oddělením roční kalendáře pro vedení školy a paní ekonomku. Nejde se nezmínit o paní asistentce Simoně, která naše oddělení na nějakou chvíli změnila na exkluzivní kadeřnický salón a děvčatům splétala složité účesy.

Mikulášská besídka – byla spojená s příchodem pana Dani a jeho dcery, kteří nám přišli zahrát na kytaru a flétnu známé koledy. Ještě předtím děti dostaly malou sladkost a balónky. Seznámily se také s tradicemi adventu a nadcházejícího vánočního období. Společně jsme si zazpívali, atmosféra byla příjemná a pohodová.

Beseda – Tomáš Ďurina navázal na naši listopadovou besedu s panem Dzubákem a připravil si pro nás další povídání o rybách. Sám si některé ryby namaloval a vystřihl, potom nám o nich vyprávěl zajímavosti. Měl připravenou i soutěž, které se zúčastnily všechny děti. Bylo to pěkné a milé povídání.

Procházky – bohužel nám počasí moc nepřálo a zima byla v nedohlednu, přesto jsme se byli společně podívat na vánoční výzdobu města a oba vánoční stromy.

Vánoční besídka – byla krásná, povídali jsme si o Vánocích, zpívali koledy za doprovodu klavíru a čekali společně na Ježíška, jestli nás překvapí i v družině. Díky této předvánoční atmosféře byly děti nadšené z mnoha dárků, které našly pod stromečkem. Každý si přišel na své, Ježíšek nám nadělil stavebnice, auta, puzzle, panenky, karty, kostky, hlavolamy a spousty dalších dárečků.

VŠEM PŘEJEME KLIDNÝ A POHODOVÝ ROK 2018

Bc. Iveta Paděrová


Ivana Mikulenková