Aktuálně

Družina v listopadu

Družina – listopad

Výtvarné a pracovní činnosti – celý měsíc listopad jsme vyráběli na Vánoční jarmark. Udělala se spousta krásných výrobků. I když děti nemohly pracovat s tavnou pistolí, tak podávaly, přidržovaly, lepily, vystřihovaly, vybíraly barvy, razily vločky a držely prstíky při tvorbě mašliček na šišky. Potom všechno nosily, skládaly, pomáhaly oceňovat, prostě parťáci jak má být. Společně jsme vytvořili okrasné a závěsné šišky, zápichy, sněhuláky, anděly, stromečky a přáníčka. Všechno se nám to moc povedlo. Moc děkuji rodičům, kteří družinu podpořili a po dětech poslali své výrobky, velmi si této spolupráce vážíme.

Povídání – hned na začátku měsíce do družiny přišla děvčata z deváté třídy spolu s paní učitelkou Karešovou, kdy nám v rámci environmentální výchovy vykládaly spoustu zajímavostí o lese. Děti poznávaly různé dřeviny a přírodniny. Pro všechny to bylo zajímavé a poučné povídání.

Besedy – v tomto měsíci jsme měli besedy dvě. První byla s panem Dzubákem, který dětem povídal o rybářství. Velkým překvapením bylo, že přinesl v kádi malé rybky, které si děti mohly pohladit. Měl sebou všechno rybářské vybavení, krmení a dokonce rybářskou encyklopedii, kterou nám v družině na nějaký čas ponechal, aby si ji děti mohly v klidu prohlédnout. Bylo to příjemné povídání, kdy pan Dzubák nestačil odpovídat na všetečné otázky. Druhou besedu si pro děti připravila paní Sojková, kterou nazvala Hudební hrátky. Děti si společně s ní zazpívaly, zapojily do hry i maňásky. V tomto případě to bylo přesně naopak, otázky pro děti si připravila paní Sojková. Do této aktivity se s radostí všichni zapojili.

Soutěž – děti vytvořily pět skupinek a soutěžily ve skládání pohádkových puzzlů. Skupinky se do daných úkolů s chutí pustily, stihly poskládat a vyměňovat si všechny puzzle co v družině máme. Vítězná skupinka dostala sladkou odměnu.

Sbírky – tento měsíc nám děti přinesly opět spoustu věcí, které mají rádi. Měli jsme možnost vidět sbírku mušliček, kartiček, obrázků, spinerů, dinosaurů, plyšáků, pyramidu a vajíčko z mramoru a další a další věcičky. Každý, kdo nám své poklady přinesl, měl připravené i krátké povídání.

Fotogalerie                                                                                                                       Bc. Iveta Paděrová


Ivana Mikulenková