Aktuálně

Vědomostní soutěž v Polsku

Soutěž znalostí o Polsku a České republice v polském městě Nowa Ruda

Žákyně z 9.A Nela Argirovská, Vendula Matušková, Johana Jurišová a Nikola Beková se zúčastnily soutěže, v které si mohly porovnat své vědomosti se svými vrstevníky z Čech i Polska. Soutěž se skládala ze dvou částí. V testu prokázaly své vědomosti ze zeměpisu, dějepisu a současných česko-polských vztahů. Ze 40 otázek správně odpověděly na 33. Po testu je čekala praktická část. Komunikace v polském jazyce, poznání osobnosti na základě fotografie nebo si zvolit 3 historická místa v Polsku a říct komisi o nich nějakou zajímavost.

I přes velmi krátkou dobu přípravy (pozvánku na soutěž jsme obdrželi týden před jejím konáním) naše holky odsadily krásné 5. místo ze 14 účastníků. Prokázaly dobrý přehled ve společenskovědných předmětech a znalosti o svých nejbližších sousedech.

Cestou domů jsme navštívili nejznámější poutní místo ve Vambeřovicích, který nese pojmenování „Slezský Jeruzalém“.

Fotogalerie                                                                                                                                                                                       Mgr. Miroslava Kocián Špaková

 


Ivana Mikulenková