Recyklohraní

Vydržím víc a posloužím déle!

Po prázdninové pauze přišel opět ten správný čas, abychom se zapojili do plnění 1. úkolu programu Recyklohraní, který pro nás připravila společnost ECOBAT. Jeho cílem bylo poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody těchto zdrojů energie. A tak jsme pátrali na internetu i v našich domácnostech, hledali a fotili spotřebiče pracující na baterie či akumulátory a hledali jejich mechanické varianty. Žáci 1. A vypracovali pracovní listy, žáci ekotýmu zpracovali výsledky pátrání do plakátové formy (viz foto).

Zajímavost na závěr: Až jedna třetina vyhozených baterií není úplně vybitá a mohly by ještě sloužit v energeticky méně náročných spotřebičích - např. hodinách, domácích teploměrech apod. Vyzkoušejte!

V Javorníku 23. 10. 2017

EKOTÝM ZŠ JAVORNÍK