Aktuálně

Sběr baterií

Připomenuli jsme si Evropský den baterií

            4. října proběhla na naší škole sběrová akce drobných baterií, které již v domácnostech dosloužily. Jejich odvoz na třídící linku do Kladna zajišťuje společnost Ecobat v rámci programu Recyklohraní. Celkem bylo odevzdáno 71 kg baterií, ze kterých se získá 46 kg kovonosných surovin, které budou využity ve výrobě nových předmětů (nabíjecích baterií, příborů, CD a DVD disků, sklokeramických varných desek aj.). Čím více použitých baterií se dostane do recyklačního procesu, tím méně je zapotřebí vytěžit přírodních zdrojů. Navíc nehrozí kontaminace životního prostředí jedovatými látkami (kyselinou sírovou, hydroxidem draselným aj.), které baterie obsahují.

            Vítězkou naší soutěže se stala Markéta Hanusová z 2. A, která odevzdala 15 kilogramů a obdrží od ekotýmu odměnu. Nejlepší třídou byla 3. A s 19 kg.

            Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

fotogalerie

V Javorníku 5. října 201                                                                            Za ekotým Mgr. N. Čmelová


Ivana Mikulenková