Aktuálně

Školní družina v červnu

Školní družina - červen

Den dětí – na začátku měsíce jsme společně oslavili den dětí, kdy jsme soutěžili v nafukování a malování balónků. V tělocvičně se pokračovalo v zábavě a sportovních hrách. Také jsme si pověděli, proč tento den slavíme, potom už jen následovala sladká tečka.

Výtvarné a pracovní činnosti – v I. oddělení děti malovaly vlajky různých zemí a počasí, které nás v průběhu měsíce překvapovalo. Ve II. a III. oddělení pak různá sluníčka dle vlastní fantazie. Vznikla tak například sluníčka veselá, smutná, zamračená, jednooká a strakatá. Několik dětiček malovalo kaktusy a kaktusáky, které si samy pojmenovaly. Postupně se stěhovalo I. oddělení, které přes prázdniny čeká rekonstrukce.

Rekonstrukce I. oddělení – od 26. 6. začala probíhat rekonstrukce v I. oddělení, která bude pokračovat během letních prázdnin. Od poloviny měsíce se oddělení vyklízelo a vše nepotřebné vyhazovalo. V září se děti vrátí do krásného, barevného a vzdušného prostředí, které bude vybavené novým nábytkem. Tímto děkujeme vedení školy, že našlo finanční prostředky a splnilo svůj slib.

Sport a vycházky – v tomto měsíci jsme hodně využívali multifunkční i dětské hřiště, děti hrály florbal a různé soutěživé hry. Několikrát jsme byli na procházce v zámeckém parku, kde děvčata zkoušela plést věnečky ze sedmikrásek. Jedna procházka vedla až na rozhlednu, tam jsme si vyzkoušeli orientaci.

Soutěž – i u nás v družině ovládla děti mánie fidget spinnerů, čehož jsme využili a společně zorganizovali soutěž v dovednostech se spinnery. Děti předváděly neuvěřitelnou zručnost, ale to se bohužel nedá napsat o nás dospělých, máme se ještě co učit.

Bazén – s dětma z II. a III. oddělení jsme se jedno odpoledne opět vypravila na bazén, který byl celý zamluvený jen pro nás. Všichni si společně užili plavání, závodění i dovádění ve vodě. Moc se nám to líbilo a určitě to na začátku příštího školního roku zopakujeme.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY, PLNÉ SLUNÍČKA A PĚKNÝCH ZÁŽITKŮ

Fotogalerie                                                                                                   Bc. Iveta Paděrová

 


Ivana Mikulenková