Aktuálně

Parlamenťáci na výletě

Parlamenťáci na výletě


         V úterý 20. 6. 2017 jsme se zúčastnili výletu, kdy jsme nevěděli, kam to vlastně jedeme, ale těšili jsme se. Zbývala ještě čtvrtina cesty a zjistili jsme, že jedeme na Dolní Moravu, na Stezku v oblacích. Když jsme dorazili na místo, nasedli jsme na lanovku, která nás vyvezla až k samotné Stezce. Tam jsme si sedli na lavičky a posvačili. V deset hodin otevřeli Stezku. Byla 55 m vysoká, takže některým z nás bylo při výstupu docela nevolno. Na jednom z pater Stezky byl tzv. ,,rukáv“, což byla vlastně taková síť, po které se dalo vyšplhat do vyššího patra. Přelezli jsme ho všichni, kromě paní učitelky Čmelové a Lykové, ty šly raději po rovné a pohodlné cestě. Úplně na vrcholku byla místo podlahy síť ve tvaru kapky. Blbli jsme tam a odvahu stoupnout si a přejít ji sebrala i paní učitelka Čmelová.

         Když už jsme doblbli, tak nás čekal sestup dolů. Ale ne ledajaký! Dolů jsme totiž jeli skluzavkou, která vedla z vrcholu Stezky úplně dolů. Skluzavkou to celkem svištělo. Dole jsme se všichni sešli a vydali jsme se lanovkou nazpět. V restauraci jsme si dali občerstvení a skákali jsme na trampolíně. Poté jsme šli na Stamichmanovu stezku, kde jsme plnili různé úkoly a hádanky nebo hráli pexeso. 

         Po stezce přišlo ale ještě jedno překvapení - bobová dráha v Petříkově! Všichni jásali, a tak jsme se tam radostně vydali. Dorazili jsme a hned jsme se vrhli do vozítek a jelo se. Dráha byla pro mnohé z nás krátká, tak jeli třeba ještě pětkrát.

         A pak zbýval už jen návrat domů. Všem se tento skvělý výlet líbil a věřím, že na něj jen tak nezapomeneme. Za sebe můžu říct a potvrdit, že to byl ten nejúžasnější výlet, na kterém jsem kdy byla a myslím, že to tak cítí i vícero z nás. Chtěli bychom moc poděkovat vedení školy a Radě rodičů za tento super výlet a vzkázat, že si toho moc vážíme!
Fotogalerie
                                                             Za parlament Terezie Veselá   


Ivana Mikulenková