Aktuálně

Družina v květnu

Školní družina – květen

Výtvarné a pracovní činnosti – na začátku měsíce se vyráběla přáníčka ke Dni matek, každý si zvolil sám, co své mamince napíše. Pro inspiraci se pár předloh vytisklo z internetu. Malovala se spousta květin na rozkvetlých loukách, ale i ve vázičkách. Zkusili jsme využít ruličky od toaletních papírů a udělat netradiční obrázky, kdy se ruličky použily jako dalekohled, vznikli „Okulcíni“, kteří se opravdu povedli. Během měsíce se dělal pořádek ve výtvarných potřebách, vyřazovaly se fixy, strouhaly pastelky a vyhazovalo se vše nepotřebné.

Multifunkční a dětské hřiště – díky lepšímu počasí jsme mohli začít chodit ven. Využíváme obě hřiště u školy a při nepříznivém počasí tělocvičnu. Pokud je to aspoň trochu možné, tak se dělíme a chodíme na procházky například do zámeckého parku.

Sbírky – domnívaly jsme se, že děti už vyčerpaly všechny možnosti toho, ukázat nám co sbírají nebo mají rády, ale mýlily jsme se. Tentokrát nám přinesly ukázat medaile, poháry, vojáčky, zvířátka a pohádkové knihy. Rozárka z druhého oddělení přinesla Staré pověsti České, tak jsme si rovnou udělali besedu a několik pověstí si přečetli.

Malování na asfalt – jedno páteční odpoledne jsme se domluvili, že půjdeme před školu malovat sluníčka a slunečnice. Děti to bavilo a díky tomu vznikly krásné obrázky, které obdivovali i rodiče.

Narozeniny – paní kuchařka Růženka měla 60. narozeniny a my jsme jí chtěli udělat radost, tak jsme pro ni vytvořili pěkný obraz. S kytičkou a písničkou jsme ji před obědem popřáli a poděkovali za dobroty, které pro nás vaří. Další den překvapila paní Růženka nás, protože nám donesla mlsání.

Kroužek Hula – hop – po delší době jsme se byli podívat na děvčata do Hula-hop, protože začala nacvičovat novou sestavu, se kterou budou vystupovat na Dnech Javornicka. Přišli jsme akorát v okamžiku, kdy se jim předávalo nové, krásné oblečení, ve kterém vypadají nádherně.

Prezentace – paní učitelka Karešová nám nabídla prezentaci dvou žákyň osmých tříd na téma „Voda“. I když nás zklamala technika, kdy se nám nepodařil zprovoznit dataprojektor, tak si Vendula Matušková s Nelou Argirovskou dokázaly v pohodě poradit. Dětem se celá prezentace líbila, měly spoustu otázek, na které děvčata dokázala vždy pohotově odpovědět.

Fotogalerie                                                                                                                               Bc. Iveta Paděrová

 


Ivana Mikulenková