Aktuálně

Účast na Helpíkově poháru - krajské kolo

V sobotu 16. 5. 2015 se v Jeseníku ve Smetanových sadech konalo krajské kolo Helpíkova poháru.  Naše škola vyslala dvě dvoučlenné posádky z pátých tříd – soutěžil Kuba Rychlý, Mikuláš Vaculík, Míša Schreiberová a Mirek Kmeť.

 Ti ukázali, jak zvládají zdravovědu. Na čtyřech stanovištích pod dohledem opravdových zdravotníků prováděli resuscitaci, ošetřovali popáleného figuranta, volali pomoc pro opilou osobu a zastavovali krvácení. V silné konkurenci dvaceti dvojic z celého kraje skončili na devátém a devatenáctém místě.

 Velký dík patří hlavně Mirkovi, který původně přijel jako divák podpořit spolužáky, ale protože nám nedorazila jedna soutěžící, bez sebemenšího zaváhání zaujal její místo a soutěžil bez jakékoliv předchozí přípravy.

Děti si vyzkoušeli, jak se zachovat při náročné situaci, jak ji s klidem vyřešit. A co je víc, než dokázat zachránit lidský život?

                                                                                                                                       Michaela Rychlá

FOTOGALERIE


Jana Harbichová